Jak mě v Etiopii dostala Injara

Když jsem se rozhodl vyrazit na expedici do etiopského pohoří Bale Mountain a následně i na šestou nejvyšší horu Afriky - Rasdashen 4543 m v pohoří Simien Mountain, kladl sem si otázku, co budu v horách jíst? O Etiopii je známo, že co se týká jídla, tak zrovna nepatří ke kulinářským destinacím. Prakticky všude se člověk setká převážně s národním pokrmem Injara - tradiční nakyslou plackou připravovanou z mouky rostliny Teffu, což je spíše taková tráva, než obilnina. Mouka se získává ze semínek velikosti máku a smíchaná s vodou se nechá 24 hodin fermentovat. Pak se takto připravené těsto smaží na pánvi, jako palačinka. Výsledkem je kus kyselého molitanu. Na tomto určitě nepřežiju!!! Představa dobrých hostinců a konzerv vepřovky, které budu tahat 14 dní na zádech, mě donutila vymyslet nějaký záložní plán.

_DSC4074

Nakonec jsem měl to štěstí, že jsem objevil specializovaný e-shop www.cestovnimenu.cz, který mi výborně poradil a na mou expedici mi sestavil luxusní jídelníček. Do Afriky jsem vyrazil s vyváženým, lehkým, a rychle připravitelným menu. Produkty značek Lyofood, Travellunch, Voyager a Summit to Eat jsou lyofilizovaná (sušená mrazem) hotová jídla. Výhodou je nízká váha, rychlá příprava a naprostá nekazivost. Díky tomu jsem si mohl každý den dopřát výbornou večeři jako jsou těstoviny s dušeným hovězím masem a zeleninou ve vinné omáčce od Voyager, od Travellunch třeba chilli con Carne a naprostou peckou je hovězí Stroganoff a curry s kopřivou od Lyofood. Ovšem snídani také nesmím opomenout. Na smažená vajíčka se sýrem od Summit to Eat nenechám dopustit. Ale i příznivci kaší si přijdou na své. Delikatesou byla Lyofood kokosová ovesná kaše s borůvkami, fíky a chia semínky, nebo i ovesná kaše s malinami od Summit to Eat.

Kromě večerní pohody u výborného jídla mají tyto potraviny i další výhody. Jak jsem se zmínil výše, tak super je rychlá příprava a tím i nízká spotřeba paliva. Na celé expedici jsem spotřeboval 1 litr benzínu. Ale pro nás muže je tím nejzásadnějším, že se po večeři nemusí umívat nádobí. Obsah sáčku se totiž zalije horkou vodou a pokrm se jí přímo ze sáčku. Tím odpadne jakékoliv mytí a také šetříte přírodu od mycích prostředků. Jen doporučuji si pořídit speciální dlouhou lžíci, s kterou vyškrábete všechny rožky a také jídlo dobře promícháte. Po jídle sáček zabalíte do ruličky a dáte do batohu, nebo jak je to u značky Voyager, kde sáček prostě ekologicky spálíte. Sáčky od pokrmů Voyager jsou totiž vyrobeny jen z papíru a neobsahují žádnou hliníkovou folii. To se mi třeba hodně líbí.

Ale abych se vrátil k Etiopii a Injaře. Samozřejmě jsem na cestě po této krásné africké zemi Injaru několikrát ochutnal a pokud je k ní dostatečné množství ingredienci, jako jsou různé kořeněné omáčky s čočkou, boby, a někdy i s masem, tak se sníst dá a můžu říct, že jsem si občas i pochutnal.

Marek Schauer

_DSC4043

_DSC4013

_DSC4199