Lyofood - nejchutnější expediční strava

Rád bych vám představil lyofilizovanou stravu LYOFOOD, která o sobě tvrdí, že je nejchutnější na trhu. Nápady a outdoorové zkušenosti společnosti LYOFOOD v kombinaci s know-how a technologií vymrazování potravin společnosti Lyovit jsou dokonalým základem pro vytváření výjimečných produktů.

Historie společnosti LYOFOOD je spojována s firmou Lyovit - jedním z největších producentů mražených bylin, ovoce a zeleniny, s více než 20 lety zkušeností na trhu. Aby bylo možné uspokojit potřeby horolezců, námořníků, turistů a jiných extrémních sportovců, Lyovit využil svou revoluční technologii a know-how k vytvoření prvních vymrazovaných jídel v roce 1998. Produkt byl pojmenován "Lyofood" a byl kladně přijat všemi sportovci a outdoorovými nadšenci.

Kompletní nabídka jídel LYOFOOD

lyofood_08V roce 2013 bylo jídlo a ovoce LYOFOOD oceněno oceněním The Gold Outdoor Industry Award. Cena OutDoor Industry Award je jedním z nejdůležitějších ocenění v oboru. Je to cena za výjimečnou kvalitu výrobků a zvláště inovativní design.

Porota o jídle LYOFOOD prohlásila: "Tato vymrazená jídla jsou nejchutnější, které současný trh nabízí. LYO EXPEDITION nabízí lahodnou řadu různých receptů, dokonce i plody sušené mrazem. Všechny pokrmy neobsahují konzervační látky a umělé přísady. Obal byl také vylepšen a lze ho znovu uzavřít."

A co je vlastně lyofilizace? V prvním kroku sušení vymrazováním je produkt hluboce zmrazen. Potom se sníží okolní tlak, čímž se dosáhne vakua. Obsah zmrazené vody se sublimuje přímo z pevného skupenství do plynného skupenství. Tomuto postupu se říká lyofilizace. Celý proces trvá 16 až 24 hodin, v závislosti na velikosti produktu. Dehydratací jídlo ztrácí více než 90% své původní hmotnosti. Obsah vlhkosti se sníží na 2%, což zabraňuje působení mikroorganismů a enzymů. V hermeticky uzavřených obalech může být výrobek skladován při pokojové teplotě bez chlazení po mnoho let.

Lyofilizaci známe od 50. let minulého století. Vymrazovaná strava byla nedílnoust součástí výbavy astronautů při letech do vesmíru a poté součástí vybavení ozbrojených složek armády, nasazovaných na různé mise. Postupně, zejména s rozvojem extrémní turistiky, horolezectví, apod., se vymrazované potraviny dostaly mezi lidi, kterým usnadňují život v extrémních podmínkách.

lyofood_07

lyofood_09A proč je LYOFOOD tak oblíbený a vyhrává prestižní ceny?

  1. 100% přírodní suroviny - přírodní a čerstvé suroviny jsou základ. Bez konzervantů, stabilizátorů a umělých látek. Ovoce a bylinky z polí vlastních či spřátelených farmářů s ověřenou kvalitou a nejvyšším standardem.
  2. Kvalita a chuť domácí stravy - LYOFOOD s neprve vaří a pak suší. Každé jídlo je nejprve uvařeno, dochuceno a teprve poté šokově zamrazeno, čímž dojde k jeho vysušení. Takto zpracované jídlo si zachovává původní tvar i velikost použitých surovin. Všechny kousky jídla jsou vhodné k pozření.
  3. Kontrola kvality - Aby LYOFOOD zajistil, že jídla budou splňovat ty nejvyšší nároky na kvalitu, jsou v průběhu výroby opakovaně testována. Poprvé když jsou uvařena a podruhé po vysušení zmrazením.
  4. Vysoká nutriční hodnota - Jídlo sušené pomocí zamražení má vysokou kalorickou hodnotu. Navíc si zachovává přirozený obsah vitamínů a minerálů.
  5. Nízká hmotnost - Během sušení pomocí zamražení se jídlo zbaví 98% obsažené vody, čímž dojde k výrazné redukci hmotnosti. Po opětovném doplnění vody má jídlo původní hmotnost.
  6. Trvalivost několik let - Odstranění vody z obsahu sáčku blokuje činnost veškerých mikroorganismů a enzymů. Každé balení je hermeticky uzavřeno a obsahuje látku absorbující kyslík.

LYOFOOD není instatní jídlo ani zavařenina!

 lyofood_02

Výběr kvalitních surovin je základ. Veškeré suroviny pochází z vlastních pěstíren a od spřátelených farmářů.

lyofood_03

Výběr kvalitních surovin je základ. Veškeré suroviny pochází z vlastních pěstíren a od spřátelených farmářů.

lyofood_06

lyofood_04

Jídlo LYOFOOD slouží všem extrémním dobrodruhům a sportovcům

lyofood_05

Už jste ochutnali LYOFOOD?