Termoska Esbit zahřeje i ochladí

Německé termosky Esbit používáme a prodáváme více než 10 let. Zkušenosti s termoskama Esbit máme tedy nemalé. Než jsme objevili termosku Esbit, používali jsme obyčejné termosky, které jsme koupili v nějakém hypermarketu. Bohužel u každé obyčejné termosky vznikl problém s těsněním, víčkem nebo za největší extrém považuji termosku (dárek z benzínky za body), která vůbec neizolovala. Bylo na čase situaci vyřešit, zakoupit pořádnou kvalitní termosku a všechny ostatní již nefunkční vyhodit do sběrného dvora.

Proč jsme si vybrali termosku Esbit?

Termosku Esbit zakoupíte v našem obchodě ►

Vzhledem k okolnostem, že termosku používáme z 99% pouze v zimě, měl jsem zvýšené požadavky na uzávěr, který měl být jiný, než klasický mačkací, o kterém se ví, že ve velkých mrazech praská. Každý komu mačkací uzávěr v -15°C spadl na zem, ví o čem mluvím. Termoska Esbit má uzávěry dva. Zmíněný mačkací a šroubovací. Používáme pouze šroubovací, protože se na něm nemá co pokazit a jde bezproblémů obsluhovat i v tlustých rukavicích. O tom, že termoska musí odolat nárazům a drsnějšímu zacházení se asi zmiňovat nemusím. Další požadavek je tedy odolnost. Dvoustěnná nerezová termoska Esbit je odolná hodně. Pouze černá barva dostává v batohu trochu zabrat. Rodinu nebo partu kamarádů určitě potěší dva hrníčky. Jeden hrníček si uděláte standardně z víčka, druhý je do víčka vložený.
Výrobce udává, že vnitřní vrstva termmosky je potažená speciální vrstvou, což zajisté působí antibakteriálně a proti plísni. Za těch mnoho let jsme s plísní nebo zápachem nikdy neměli problém.

Kompletní nabídka termosek Esbit

esbit-termoska_02

Jak je to u termosky Esbit s izolací?

Žádné speciální testy jsem u této termosky nedělal, ale u litrové termosky, když si večer připravíte 100°C čaj do batohu, tak druhý den při obědě do něho při pití budete přidávat sníh, aby jste se nespálili. Zejména při horolezeckých výstupech se mně stane, že čaj piju až obden, protože si ho večer připravím v klidu doma, druhý den využívám zázemí horské chaty a teprve třetí den přijde na řadu termoska s domácím čajem. Opravdu i třetí den vždy konzumuju pořád vlažný čaj, který nezměnil chuť a nezapáchá.

Všechny termosky Esbit na pití mají stejný průměr a liší se pouze výškou a logicky hmotností. Vyrábí se ve třech provedeních podle objemu 0,5 l, 0,75 l a 1 litr. Všechny varianty litrové termosky se vyrábí navíc ve čtyřech barvách - černá, bílá, stříbrná a zelená. Menší provedení pouze stříbrné a černé.

Zhodnocení termosky Esbit

I po těch mnoha letech jsme nemuseli měnit těsnění, termoska pořád kvalitně izoluje, protože nedošlo k jejímu proražení (pokud se vnější plášť termosky dotkne vnitřního pláště, vytvoří se tepelný most a termoska ztratí izolační schopnost) jako u levnějších termosek a termoska zkrátka pořád funguje. Co víc od termosky požadovat, než dobrý a teplý čaj na zahřátí v chladném počasí?

Termoska je dodávána v krásné kartonové krabici se dvěma uzávěry (mačkací a šroubovací) a dvěma hrnky.

Údaje výrobce - 1 litrová verze:

  • Hmotnost: 537 g
  • Výška: 275 mm
  • Průměr: 90 mm
  • Chládnutí tekutiny 98°C při 20°C:
    • po 6 hodinách: 85°C
    • po 12 hodinách: 75°C
    • po 24 hodinách: 60°C

Esbit - je německá firma, která od roku 1949 dodává kapesní lihové vařiče ozbrojeným i humanitárním složkám po celém světě. Mimo hlavního sortimentu, kterým je tuhý líh a vařiče na tuhý líh, se firma Esbit specializuje na výrobky, které pomáhají přežít v přírodě - termosky, nádobí a příbory.

Testovali jsme lihový vařič Esbit

Libil se vám náš článek a uvažujete o zakoupení termosky Esbit? Budeme rádi, když tak učiníte v našem obchodě. Děkujeme

Kompletní nabídka termosek Esbit

esbit-termoska_03

esbit-termoska_04